pnsa_cc-hbc
Nasi pracownicy bezkonkurencyjni w konkursie PNSA
Grudzień 15, 2016
gala_play
Play to Win Awards 2016
Grudzień 22, 2016

One Young World Summit 2016

otw

One Young World to organizacja, która zrzesza młodych liderów z całego świata, zachęcając ich, by wprowadzali w swoich organizacjach i społecznościach pozytywną zmianę. Od 9 lat organizowane są tzw. Szczyty One Young World, podczas których młodzi liderzy spotykają się, by debatować, dzielić się pomysłami oraz doświadcze- niami na różne tematy społeczno-gospodarcze. Wśród uczestników ostatniej edycji byli także przedstawiciele Coca-Cola HBC.

W tegorocznym Szczycie One Young World, który odbył się na przełomie września i października w kanadyjskiej Ottawie, wzięło udział dwóch pracowników Coca-Cola HBC Polska – Klaudia Miąskowska (Junior Channel Manager) i Tomasz Zalewski (Pricing Controlling Supervisor). Wraz z Henning Mueller (Plant QA Manager, Szwajcaria) i Bruno Jelic (Junior Supervisor PA&C, Chorwacja) godnie reprezentowali Coca-Cola HBC jako część 37-osobowej reprezentacji Coca-Cola System.

Podczas OYW mieliśmy okazję brać udział w prelekcjach poświęconych różnorodnej tematyce związanej zarówno z tematami biznesowymi (innowacyjne rozwiązania, nowe technologie, zarządzanie wśród młodych liderów czy pokolenie millenialsów w pracy zawodowej), jak i tematami społecznymi (prawa człowieka, równość płci, pokój i bezpieczeństwo na świecie, także zmiany klimatyczne). To tylko kilka przykładów spośród wielu ciekawych tematów, których nie sposób wymienić.

Warto podkreślić, że wykłady prowadzone były przez wybitne osoby, jak:
a) Sir Bob Geldof, który zwrócił naszą uwagę na szereg problemów dzisiejszych czasów,
b) Ko Annan, z którym dyskutowaliśmy o pokoju na świecie i zagrożeniach związanych z wojną i terroryzmem,
c) Prof. Muhammad Yunus – laureat Nagrody Nobla przeprowadził dającą do myślenia prelekcję odnośnie swojej teorii „3 zera: zero ubóstwa, zero bezrobocia i zero emisji dwutlenku węgla”,
d) Mary Robinson – była prezydent Irlandii w swoich przemówieniach podkreślała problemy związane ze zmianami klimatycznymi.

W Szczycie OYW w Kanadzie wzięło udział ponad 1300 osób – młodych liderów z całego świata – co było ogromną możliwością poznania osób o innej kulturze, tradycji, doświadczeniu.

Udział w OYW był dla nas niewątpliwym wyróżnieniem i wielkim przeżyciem. „To właśnie różnorodność uczestników OYW wpływa na bogactwo wniosków i pomysłów, z jakimi wróciliśmy do Europy. Każdy z nas ma inną perspektywę, wiedzę i doświadczenie na różne tematy, od supply chain począwszy, przez zagadnienia związane z biznesem, kończąc dyskusję na wyzwaniach związanych z problemami trzeciego świata” – wspomina Henning Mueller, dla którego udział w OYW to ogromna okazja, by poznać ludzi z tak inspiracyjnymi doświadczeniami i z potrzebą podzielenia się swoimi obserwacjami.

Z Henningiem zgadza się również Tomasz Zalewski, który z Kanady wrócił bogatszy o historie ludzi z całego świata, zmotywowany, by nieść pozytywną zmianę i mieć jeszcze większy wpływ na społeczność lokalną i zespół, którym kieruje. Jak powiedział Tomek: „OYW otworzył moje oczy na różne sprawy, których dotychczas nie za- uważałem, a które niewątpliwie są ważne dla każdego z nas – młodych liderów”.

Z kolei Bruno Jelic uważa, że One Young World to coś więcej niż kilkudniowe spotkanie młodych liderów. To platforma skupiająca ambasadorów OYW z całego świata, którzy pomagają sobie nawzajem w podejmowaniu różnego rodzaju inicjatyw, wyzwań, zmian, ponieważ razem możemy więcej. I trudno się z nim nie zgodzić. „Jesteśmy dumni, że nasza firma Coca-Cola HBC podejmuje wyzwania, których celem jest ochrona środowiska naturalnego, zrównoważony rozwój, a także wspieranie aktywności fizycznej naszych konsumentów i pracowników”.

Udział w OYW był dla nas niewątpliwym wyróżnieniem i wielkim przeżyciem.

Autor: Klaudia Miąskowska Junior Channel Manager

Comments are closed.