Rekord Guinessa 1
Pobiliśmy Rekord Guinnessa!
Czerwiec 12, 2017
1
Segregujemy odpady i razem dbamy o środowisko
Lipiec 11, 2017

Dbamy o zrównoważony rozwój

zrownowazony_rozwoj

Coca-Cola HBC Polska przystąpiła do partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), składając dwa zobowiązania z obszaru ochrony środowiska. Podpisanie dobrowolnej deklaracji nastąpiło w trakcie konferencji „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju – cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich”, zorganizowanej pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju.

Inicjatywa partnerstwa wypełnia rezolucję przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne ONZ „Przekształcamy nasz świat: Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030″, która zakłada realizację 17 celów na rzecz ludzi, naszej planety i ogólnego dobrobytu. Cele mają być realizowane poprzez współpracę biznesu, rządów i obywateli.

Jako firma przystępując do partnerstwa zadeklarowaliśmy, że do roku 2020 będziemy dążyć do:

  1. Zmniejszenia całkowitego zużycia wody w procesach produkcyjnych w przeliczeniu na 1 litr wyprodukowanego napoju  o minimum 10 proc. względem roku 2010 , co jest zgodne z celem nr 6 „Czysta woda i warunki sanitarne” SDGs.
  2. Zmniejszenia zużycia surowca PET w przeliczeniu na 1 litr wyprodukowanego napoju o co najmniej 40 proc. względem roku 2010m, co jest zgodne z celem nr 12 „Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja” SDGs.

Realizowane przez naszą firmę cele mają charakter ciągłej poprawy wyników firmy i tym samym stałego zmniejszenia wpływu prowadzonej działalności na środowisko naturalne.

W Coca-Cola HBC Polska od lat działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju, który jest wpisany w strategię biznesową spółki. Jednym z ważniejszych obszarów działalności w tym zakresie jest ochrona środowiska. Tylko w 2016 r. zainwestowaliśmy ponad 4 miliony złotych w realizację 26 projektów, których celem były oszczędności w zakresie wykorzystania energii i wody w procesach produkcyjnych. Część tych projektów była efektem realizacji pomysłów zgłoszonych przez naszych pracowników. Efekty zeszłorocznych inwestycji już pozytywnie przekładają się na środowisko, przynosząc ograniczenia emisji CO2 o 1,6 tys. ton rocznie oraz całkowite oszczędności w zużyciu wody o 158 tys. m3. Plany inwestycyjne są kontynuowane także w 2017 r., a dzięki nim możliwe stanie się ograniczenie emisji CO2 o kolejne 2 tys. ton rocznie. W przypadku wody będzie to całkowita oszczędność rzędu 31 tys. m3. 

Comments are closed.